SI / EN

Dejan Grabner in Gašper Jereb na rallyju Monte Carlo novodobnih energij

Na letošnjem, že 14. Po vrsti, rallyju Monte Carlo novodobnih energij (rallye Monte Carlo des energies nouvelles) sta odlično nastopila tudi člana AMD Slovenija avto Dejan Grabner in Gašper Jereb.

Dejan je pred leti uspešno dirkal v pokalnem tekmovanju s Fiati Seicento sporting, v zadnjem času pa se strojni inženir, doma iz Dobje vasi pri Ravnah na Koroškem, ukvarja z vozili na alternativne pogone. Tudi zato se je odločil, da bo v kneževini nastopil z električno gnanim vozilom Smart Roadster – Super Piki. Avtomobil so pripravili v delavnici Andreja Pečjaka v Kranju, ki je tudi sam nastopil v kneževini. Zapiske je Dejanu bral Gašper Jereb iz Ljubljane, prav tako strojni inženir.

Žal pa posadka AMD Slovenija avto na tekmovanju, ki je bilo razdeljeno na dva dela, krajšega za povsem električne in daljšega za hibridne avtomobile, ni imela posebne sreče, saj nista uspela doseči takšnega rezultata, kot je kazalo na začetku tekmovanja. V svoji skupini sta bila v vodstvu, ko ju je izdala predrta pnevmatika, ki ni prenesla udarca v kamen. Izgubila sta veliko časa in bila v cilju 9. v konkurenci povsem električno gnanih vozil ZENN in na 64. v skupni uvrstitvi. Sicer pa sta bila uspešnejša Gregor Zdovc in Nina Premk, ki sta  s Toyoto Auris osvojila 22.mesto. Do cilja sta prispeli še dve slovenski posadki, na 78. mestu Andrej Pečjak in Francoz Frederic Mlynarczyk z Dacio Sandero ter na 93.mestu Primož in Anže Lemež v Opel Astri.